Opthema Teknoloji

SERVICE NOW

2015 ve 2016 yıllarında Gartner’ın ITSSM kategorisinde Vizyon ve özellik setinin bütünlüğü ve kolaylık boyutlarından en üst noktada “Lider” konumunda bulunan Servis Yönetim aracıdır.2015 ve 2016 yıllarında Gartner’ın IT Servis Destek Yönetimi Araçları (ITSSM)” kategorisinde Vizyon ve özellik setinin bütünlüğü ve kolaylık boyutlarından en üst noktada “Lider” konumunda bulunan Servis Yönetim aracıdır.

En başta BT Servislerini yönetmek için oluşturulan bulut tabanlı yönetim aracı, kolay uygulanabilirliği ve kullanılabilirliği sebebiyle kısa süre içinde müşteriler tarafından IK, Müşteri Servis Yönetimi, Güvenlik Operasyonları Yönetimi, İdari İşler yönetimi gibi alanlarda kullanılmaya başlanmış ve “Enterprise Service Management” aracına dönüşmüştür.

İK SERVİS YÖNETİMİÇalışanlarınızın İşini Kolaylaştırın

2015 ve 2016 yıllarında Gartner’ın IT Servis Destek Yönetimi Araçları (ITSSM)” kategorisinde Vizyon ve özellik setinin bütünlüğü ve kolaylık boyutlarından en üst noktada “Lider” konumunda bulunan Servis Yönetim aracıdır.


IK Hizmetlerinizi İyileştirin

IK servis taleplerinin tiplerini ve yoğunluklarını anlamak için raporları ve panoları kullanın, kaynak planlamanızı daha etkin yapın hizmetlerinizi iyileştirin.


IK Departmanının Etkinliğini Arttırın

Çalışanlarınızın ihtiyacı olan IK ile ilgili bilgilere erişimini Bilgi Bankası üzerinden kolaylaştırın. Bilgi ile ilgili bir çağrı açılması gerekiyorsa çağrı sürecini otomatikleştirin


IK’nın Ötesine Geçin

IK’nın BT ile etkileşime girdiği noktaları (yeni kullanıcı hesaplarının açılması, e-posta’nın tanımlanması, BT yetkilerinin verilmesi vb.) tamamen otomatikleştirerek insan hatasından uzak ve hızlı IK-BT otomasyonu sağlayın.


Çalışanlarınıza Kaliteli IK Deneyimi Yaşatın

Sorulara anında cevap veren, herhangi bir IK hizmetini tanımlı yöntem ve kalite taahhüdü ile sunabilen, gelen talebi doğru kişiye hızlıca ulaştıran, farklı departmanlar arası dolaşan talebi etkin bir şekilde yöneten ve sonuç olarak çalışanlarınıza “memnun müşteri” denetimi yaşatan bir IK Organizasyonuna dönüşün.


BT SERVİSLERİ YÖNETİMİBT’nin Hızını, Ulaşılabilirliği ve Çevikliğini Arttırın

Tek bir bulut tabanlı platform ile BT hizmetlerinizin uçtan uca dönüşümünü gerçekleştirin. ServiceNow farklı farklı ve entegre edilmiş araçlarla sağladığınız BT hizmetlerini tek bir noktadan kolayca sunmanızı sağlar.


Kaostan Kurtulun

BT Servislerindeki kaostan kurtulun ve kontrolü ele alın. Son kullanıcılar için ve Servis Yöneticileri için kolay kullanılan bir araca kavuşun


Incident ve Problem Yönetimi

Ortaya çıkan sorunlara hızlı şekilde cevap verin. Farklı kanallardan ve “kendin yap” portalinden olayları kayıt altına alın, servis seviyesi anlaşmalarınıza göre önceliklendirin, doğru gruba atayın. Trend analizleri ve periyodik servis konfigürasyon denetimleri ile olayların kök sebebini ortaya çıkararak arıza sayısını düşürün.


Değişiklik Yönetimi

Hızlı gerçekleşen değişikliklerden kaynaklanan risk ve maliyetleri minimize etmek için, planlı değişiklikler için hazırlanmak, beklentileri ve zamanlamayı yönetmek için tek ve entegre değişiklik takvimini kullanın.


Konfigürasyon Yönetimi

Farklı BT yönetim sistemlerini tek bir sisteme konsolide ederek BT ortamınızdaki varlıkları, bu varlıkların nasıl yapılandırıldığını ve nasıl çalıştığını tek bir noktadan sürekli izleyin. Kurumunuzun BT ortamını özellikle servis etki analizi, varlık yönetimi, uyumluluk ve konfigürasyon yönetimi perspektiflerinden üst seviye bir bakış ile anlayın.


Servis Kataloğu ve Bilgi Yönetimi

Son kullanıcılara, BT ve diğer ortak servis grupları ile etkileşmeleri, donanım ya da hizmet talep etmeleri ve self-servis yardım alabilmeleri için modern bir yöntem sağlayın. Standardize edilmiş ürün ve servisleri düşük maliyet ve risk ile son kullanıcılarınıza sunun. Tüm kurumdaki bilgiyi toplayın, paketleyin ve çalışanların kullanımı için paylaşın.


Varlık Yönetimi

Donanım, yazılım varlıklarının ve sanal varlıkların finans, kontrat ve envanter detaylarını takip edin. Sistemlerin nasıl yapılandığını maliyetini, erişim yetkilerini, üzerinde neler kurulu olduğunu anlayarak olası riskleri azaltın. Varlıklarınızın birbirine bağlı ve bütünsel görünüşüne sahip olarak sorunları hızlıca tanımlayıp çözün.


Servis Seviyesi Yönetimi

Beklentileri ve BT ekibinizin taahhütlerini belirleyin. En üst seviyeye sahip BT hizmetlerini sunmak için görevleri önceliklendirin, durumlarını kontrol edin, görevin sahibini değiştirin ve gerektiğinde eskale edin.


Raporlar ve Panolar

Önemli bilgiyi gerçek zamanlı ve talep halinde sunabilmek için tek bir veri modeline sahip ServiceNow platformunun gücünü kullanın. Tanımlı ve sizin için özelleştirilmiş raporları kullanın, görsel olarak etkileyici panoları hızlıca hazırlayın. Performansınızı farklı performans göstergelerine (KPI) göre değerlendirin ve zaman içinde gerçekleştirdiğiniz başarınızı raporlayın.